Mše svaté v Brně

Bohoslužby v kostelích, nemocnicích a sociálních ústavech Brna a okolí (zdroj: www.biskupstvi.cz)

Neděle

7:00

sv. Augustin, Líšeň, Husovice, sv. M. Magdalény, Komín (1. v měsíci latinsky)

7:15

Řečkovice

7:30

Petrov, jezuité, minorité, Žabovřesky, Kr. Pole, St. Brno, Kohoutovice, St. Lískovec, Bystrc, Troubsko, Lesná -Duchovné centrum, Tuřany

7:45

sv. Tomáš(lat.)

8:00

sv. Jakub, sv. Leopold, Grohova, sv. M. Magdalény, Křenová, Zábrdovice, Židenice, Vranov, Komárov

8:30

kapucíni, Slatina, Jundrov, Řečkovice, Líšeň-Kotlanova -A, Obřany

8:45

Bystrc-A

9:00

Petrov - pro děti,sv. Michal, sv. Augustin, Husovice, minorité, sv. M. Magdalény, Žabovřesky - v A pro děti, St. Brno, sv. Tomáš, Žebětín, Troubsko, Bílovice n. Svitavou, Soběšice-Klarisky, Lesná, jezuité (anglicky)

9:30

Komárov, Kr. Pole, Křenová, sv. Jakub - v A pro děti, St. Lískovec, Lelekovice, Modřice, Fakultní nemocnice Bohunice (druhé patro výškové budovy)

9:45

Zábrdovice

10:00

kapucíni, Bystrc, Komín, Řečkovice, Tuřany, Židenice, Líšeň- v červenci v kostelíčku, Nemocnice milosrdných bratří, Ochoz

10:15

M. Magdalény (byzantský obřad)

10:30

Petrov (lat.), jezuité, sv. Michal, minorité, Kohoutovice-A, Střelice, salesiani Zabovresky-A

11:00

Husovice-A, sv. Jakub, Křenová, St. Brno, sv. Tomáš, Babice nad Svitavou, Lesná-pro děti

11:15

Vranov

14:00

Ústav soc. péče Brno Chrlice - první neděle v měsíci

14:30

Domov důstojného stáří - druhá neděle v měsíci

15:30

minorité, Domov pokojného stáří - čtrnáctidenně - příležitostně

17:00

kapucíni

18:00

sv. Augustin, Bystrc-Z, sv. M. Magdalény, Zábrdovice, Židenice, Husovice, Líšeň, Minorité - první neděle v měsíci - polská, Žabovřesky

18:30

sv. Michal, Bystrc-L, Kr. Pole, Křenová

19:00

sv. Jakub (slovenská)

19:30

sv. Tomáš

21:00

jezuité

Pondělí - Sobota

5:55

sv. Leopold (ut-pá)

6:00

kapucíni (út-so), Křenová

6:20

Bystrc (út, čt)

6:30

Husovice - ranní chvály, Královo Pole - první pátek v měsíci

6:45

Grohova (po-pá), Vranov (po, út, čt, so)

7:00

Bystrc (so), sv. Máři Magdaléna, Komárov (čt, so), Komín (so), Žabovřesky (po-so), Řečkovice (čt, so), Lesná (út, čt, so), Soběšice, sv. Leopold (so), sv. Tomáš, Tuřany (so), Židenice (so), Líšeň (po), sv. Augustin (po-P, st-P, so), Husovice (po-pá)

7:15

Biskupské gymnázium (po-pá)-A - kaple 1. patro, Obřany (1. so)

7:30

Petrov, jezuité (st) - mládež, Kr. Pole (so), Líšeň (so)

7:35

sv. Augustin (po)-A

7:45

sv. Máři Magdaléna-A

8:00

minorité (so), sv. Jakub, Grohova(so), Žebětín(st, so), St. Brno(st, so), Líšeň(čt), Babice n. Svitavou (st, so), Bilovice (po)-LL, Husovice (so), M. Magdaléna-P

8:30

sv. Máři Magdaléna-A

9:15

Domov důchodců Kr. Pole (Po)

9:30

Domov důchodců Brno, Nopova 96 (první sobota v měsíci)

10:00

minorité (mimo sobotu), Fakultní Nemocnice u sv. Anny - každou 3. středu v měsíci, "Naděje" - stacionář - Brno-Bohunice (Po) - první Po v měsíci mše, jinak jen bohoslužba slova (BS), Domov důchodců Mikuláškovo náměstí - první pátky

10:30

Domov důchodců Brno Ptašínského - první pátky

10:45

Vranov (čt)

11:15

Vranov 1. sobota v m.

12:15

jezuité

14:15

Psychiatrická léčebna (so)

14:30

Fakultní Nemocnice u sv. Anny (So), Domov důchodců Brno Štefánikova 54 (poslední soboty v měsíci)

15:00

Útěchov, Hasička (So - Z), Fakultní Nemocnice u sv. Anny (Pá), LDN Bílovice n. Svitavou (první úterky) , Kateřina(so-Z)

15:30

Minorité - mimo sobotu, Dětská nemocnice při FN Brno (st), Vojenská nemocnice (po), Nemocnice Milosrdných bratří (st), Domov důchodců Brno Vinohrady (úterý - pouze ve školním roce)

16:00

FN Brno - Bohunice (st), Masarykův onkologický ústav Brno (út, čt), Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež - Královo Pole (st)

16:30

Bystrc-Archa(pá)-A, Brno Přízřenice (So), Porodnice při FN Brno - Obilní trh (so)

17:00

kapucíni(ut-so), St. Brno(út, čt, pá)-Z, minorité (pá - A - pro děti), Grohova - německá mše (druhá středa v měsíci), Husovice (st - pro děti (mimo slavnosti a svátky)), Kateřina (So - L), Útěchov Hasička (So - L)

17:30

Petrov (st, čt, pá), sv. Tomáš, Kohoutovice(út)-A, Tuřany (první soboty), Bílovice n. Svitavou (čt), Modřice (po, čt), H. Heršpice (so - s nedělní platností)

18:00

Bosonohy (út), sv. Augustin(út-pá), Slatina(čt, 1,pátek), Bystrc(po, st, pá)-Z, Bystrc-Archa(út)-Z, sv. Máři Magdaléna, Komárov(po, st, pá)-Z, Komín(po, st-pá), Líšeň(út, st, pá), Žabovřesky (po - so), St. Lískovec(po, st-pá), Lesná (po, st, pá), Bohunice kaple (první soboty), Řečkovice(po,st,pá) (út - jen slavnosti), Tuřany(po,st, čt,pá), Zábrdovice, Žabětín(po, čt, pá)-Z, Židenice(po-pá), Husovice(mimo st), Obřany(st-A,čt-A, pá), minorité(út)-A, sv. Alžběta(ut), Kr. Pole (po, st - pro děti), Přízřenice (út), Soběšice (svátky a slavnosti, pokud připadnou na všední den), Babice n. Svitavou (út, čt, pá), Lelekovice (út, pá - Z), Ostopovice (St), Střelice (Čt), Troubsko (Pá), Vranov (st, pá - Z), Rádio Proglas (út), Líšeň(ut,st,pa), Komárov(po, st, pá), Žebětín(po, čt, pá)-L ,sv. Leopold (po), minorité-mládež, Bosonohy-st

18:15

Ochoz u Brna

18:30

sv. Michal, Bystrc(po, st, pá)-L, Kr. Pole(čt,pá), Křenová, St. Brno(út, čt, pá)-L, Obřany(st, pá)-A, Střelice u Brna (po, st, pá), Žebetín (po, čt, pá)-L

19:00

jezuité(po+st) - A, Petrov (út-A studenti), sv. Jakub, Grohova(čt)-A první pátek v měsíci je místo mše adorace, Lelekovice (út, pá - L), Vranov (st, pá) -L

19:15

likusák Horníkova 34a (pro mládež od 14 let) (pá)-A

20:00

Bystrc-Archa(čt)-A

Vysvětlivky zkratek:

Z - během zimního období

L - během letního období

A - během školního roku

P - během prázdnin

LL - pouze liché týdny

Studentské a mládežnické mše

Pondělí

19:00

kostel Nanebevzetí P.Marie (roh ulice Jezuitské a Beethovenova) (rozpis dle fakult)

Úterý

18:00

Radio Proglas, ulice Barvičova 85 (každé 4. úterý v měsíci mše sv. s P. Josefem Stuchlým SJ)

Úterý

18:00

Minorité (kostel sv.Janů)(po mši setkání mladých)

Úterý

19:00

PETROV (katedrála sv.Petra a Pavla)(po mši setkání mladých)

17:00

Kapucíni (kostel Nalezení sv.Kříže)

Středa

7:00

kostel Nanebevzetí P.Marie (roh ulice Jezuitské a Beethovenova)

Čtvrtek

18:00

kostel P.Marie Pomocnice Křesťanů (Žabovřesky-Foerstrova ulice)(po mši setkání mladých)

18.00

Zábrdovice

20:00

Bystrc - středisko archa - A