Rozhovor na rádiu Proglas

Dotýkání světla: Přemožen Bohem

P. Pavel Cebula

U příležitosti probíhajícího Roku zasvěceného života nabízíme rozhovor s farářem židlochovické farnosti P. Pawlem Cebulou. Přibližuje osobní zkušenost povolání. Podle svých slov byl Bohem přemožen, ačkoli se myšlence na kněžství bránil.

Naladítev pátek 16. ledna 2015 od 22.00 hod., opakujeme v neděli 18. ledna v 17.30 hod. Nebo kdykoliv na internetu v archivu Radia Proglas.

30. listopadu 2014, na první neděli adventní, začal Rok zasvěceného života, který bude zakončen v den 50. výročí vydání dokumentu Perfectae caritatis o obnově řeholního života, 21. listopadu 2015. Tento rok je vyhlášený papežem Františkem pro celou církev.

Zasvěcený život se netýká jen řeholních osob, ale i diecézních kněží. S mikrofonem jsme se vypravili za P. Pawlem Cebulou, farářem farnosti v Židlochovicích u Brna. Co bylo v rozpoznávání povolání pro P. Cebulu nejtěžší? Může se člověk stát knězem proti své vůli? Co je to vlastně povolání? Jak rozpoznáme, že jsme k zasvěcenému životu povolání právě my? A co si Bůh myslí o těch, kteří odešli z kněžské služby?

Odpovědi na tyto odpovědi hledáme v pořadu z cyklu Dotýkání světla, který pro vás připravil redaktor Radia Proglas Petr Pospíšil.

(převzato z webových stránek Radia Proglas)