Událo se

Přinášíme fotografie čtrnácti zastavení Křížové cesty Ježíše Krista. Zastavení jsou pojata trochu netradičně, kdy do této scénické fotografie byly zapojeny děti, které každý rok vedou v kostele v Židlochovicích Křížovou cestu a takhle se mohly přímo do všech zastavení zapojit a prožít si je. Foto: Soňa Sommerová

Při nedělní mši svaté v Židlochovicích jsme popřáli k 80. narozeninám panu profesoru Jaromíru Junovi, otec Pawel i pan starosta Jan Vitula poděkovali panu Junovi za krásných 70 let služby u oltáře, za jeho věrnost farnosti, jeho zpívání, čtení i ministrování.

V neděli při dětské mši svaté navštívil děti v kostele v Židlochovicích opět Sv. Mikuláš, který přinesl dětem balíčky se sladkostmi a dárky.

Dne 2.11.2019 se na památku zemřelých konala bohoslužba v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Unkovicích.Bohoslužbu celebroval světící biskup brněnský Mons. Pavel Konzbul. Celou bohoslužbu natáčela a živě přenášela Česká televize. Video můžete shlédnou zde.

Poslední zářijový víkend strávila farní kapela v příjemném prostředí katolického domu v Blansku. Svatováclavské soustředění bylo plné zpěvu, hudby a vzájemného poznávání. Začali jsme trénovat už v pátek večer a v sobotu dopoledne jsme pokračovali vylepšováním oblíbených písní. Po sobotním obědě se nám podařilo užít si také podzimního lesa a...