Událo se

V neděli 25.6. se tradiční místo před oltářem v kostele v Židlochovicích proměnilo ve vlakové kupé. Společenství mládeže si totiž pro veřejnost připravilo divadelní představení s názvem Láska bez sexu, Sex bez lásky. Příběh dvou párů, na kterém je zobrazen problém lidských vztahů a sexuality. Účinkujícím se dostalo velkého a zaslouženého potlesku. ...

V neděli 11.6. se konala Slavnost Těla a Krve Páně, průvodem se šlo ke čtyřem oltářům, které přichystali farníci našich obcí.

Historické fotografie mají neuvěřitelnou schopnost přenést nás do minulosti a dovolit nám objevovat události a momenty, které již dávno pominuly. V nedávné době pan Čupa, zapůjčil sbírku cenných historických fotografií z kostela ve Vojkovicích, které jsou opravdovým pokladem. Tyto fotografie nám otevírají okno do minulosti a poskytují nám vzácný...

Dne 2.6.2023 proběhla jako každý rok v našem kostele v Židlochovicích Noc kostelů. Mohli jsme si poslechnout písně Chvály a díky Farního sboru, podívat se na představení divadla MIMo, na židovské tance židlochovických žen, poslechnout si přednášku Marka Orko Váchy Umění žít a autorskou poesii Tomáše Kláštereckého.

Dne 30. 4. 2023 přijalo v kostele v Židlochovicích svátost biřmování 23 katechumenů. Svátost udělil brněnský biskup Pavel Konzbul. Přinášíme několik fotografií.

Přinášíme několik fotografií z letošních obřadů na Zelený čtvtek, Velký pátek a Bílou sobotu.

V neděli 8.1. se konala v Židlochovicích dětská mše, kde děti předvedly vystoupení Tří královské scénky.

Na Štědrý den se uskutečnily v Židlochovicích dvě mše svaté. V odpoledních hodinách byla mše pro děti s velice hojnou účastí, při které byla možnost odnést si Betlémské světlo do Vašich domovů. Večer pak následovala půlnoční mše. Obě mše se odehrály za krásného doprovodu muzikantů a zpěváků.