Událo se

Velikonoce

02.04.2018

Přinášíme fotografie z letošních velikonočních bohoslužeb, které probíhaly vždy po setmění v krásné atmosféře židlochovického kostela.

V neděli 18. března 2018 ve farním kostele před večerní mší svatou vedly děti připravující se na 1. svaté přijímání křížovou cestu.

Děti židlochovické farnosti si připravily vánoční scénku, kterou předvedly v neděli 7. ledna 2018 v kostele v Židlochovicích na dětské mši.

V neděli naši dětskou mši navštívil sv. Mikuláš s čertem a anděly. Děti dostaly krásné balíčky plné sladkostí a ovoce a slíbily, že budou celý rok hodné.

Letos loučení s létem proběhlo o něco později díky nepřízni počasí. Čekání se vyplatilo a tuto neděli na nás čekalo pěkné slunečné počasí. Děti měly možnost zasoutěžit si o drobný dáreček, opéct si špekáčky, zaskákat si na trampolině a vrcholem odpoledne se stala oblíbená čokoládová fontána. Všem zúčastněným děkujeme a především těm, co se aktivně...

Hody 2017

10.09.2017

V neděli, 10. září 2017, jsme v Židlochovicích za účasti stárků slavili slavnou mší svatou hody.

Ve středu 23. 8. 2017 se zastavili u našeho kostela v Hrušovanech na své pěší pouti na Velehrad poutníci z Vranova nad Dyjí. Občerstvení jim, tak jako každý rok, připravily obětavé ženy naší farnosti. Poutníci se pak vydali do blízké Blučiny, kde měli připravený nocleh.

V neděli 20. 8. jsme společně se stárky oslavili v kostele Panny Marie Královny v Hrušovanech při slavné mši svaté hody. Mši sloužil Mons. Václav Slouk, hrušovanský rodák, který zde také oslavil své 60. narozeniny.

V neděli 13. srpna se konala ve Vojkovicích za účasti stárků hodová mše svatá. Při této příležitosti byl požehnán i nový zvon.