Historické fotografie mají neuvěřitelnou schopnost přenést nás do minulosti a dovolit nám objevovat události a momenty, které již dávno pominuly. V nedávné době pan Čupa, zapůjčil sbírku cenných historických fotografií z kostela ve Vojkovicích, které jsou opravdovým pokladem. Tyto fotografie nám otevírají okno do minulosti a poskytují nám vzácný...

Dne 2.6.2023 proběhla jako každý rok v našem kostele v Židlochovicích Noc kostelů. Mohli jsme si poslechnout písně Chvály a díky Farního sboru, podívat se na představení divadla MIMo, na židovské tance židlochovických žen, poslechnout si přednášku Marka Orko Váchy Umění žít a autorskou poesii Tomáše Kláštereckého.

Dne 30. 4. 2023 přijalo v kostele v Židlochovicích svátost biřmování 23 katechumenů. Svátost udělil brněnský biskup Pavel Konzbul. Přinášíme několik fotografií.

Přinášíme několik fotografií z letošních obřadů na Zelený čtvtek, Velký pátek a Bílou sobotu.

V neděli 8.1. se konala v Židlochovicích dětská mše, kde děti předvedly vystoupení Tří královské scénky.

Na Štědrý den se uskutečnily v Židlochovicích dvě mše svaté. V odpoledních hodinách byla mše pro děti s velice hojnou účastí, při které byla možnost odnést si Betlémské světlo do Vašich domovů. Večer pak následovala půlnoční mše. Obě mše se odehrály za krásného doprovodu muzikantů a zpěváků.

Dnes se po návštěvě sv. Mikuláše v našem kostele uskutečnila na faře Mikulášská besídka s hojnou účastí našich farníků. Pokud by měl někdo jestě nějaké další fotografie z návštěvy Mikuláše nebo besídky a chtěl by se o ně podělit s ostatními, zašlete mi je na mail: komosny.honza@gmail.com Děkuji.

V neděli 4.9. se konal na faře táborák pro děti na úspěšný vstup do nového školního roku. Bylo plno špekáčků, buchet a písniček a děti si zábavu parádně užily.